میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در آیین پایانی شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، گفت: هنر یک گفتمان است؛ گفتمانی که می توان هم از صورت آن پیام هایی را دریافت کرد و هم از سیرت آن ناخوانده هایی را خواند. وی افزود: زمانی که ابزار هنر با خمیرمایه و جوهره […]

میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در آیین پایانی شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، گفت: هنر یک گفتمان است؛ گفتمانی که می توان هم از صورت آن پیام هایی را دریافت کرد و هم از سیرت آن ناخوانده هایی را خواند.

وی افزود: زمانی که ابزار هنر با خمیرمایه و جوهره اندیشه توأم باشد، کیمیاگری می کند و هنرهای نمایشی به واسطه جنس و نوعی که دارند تأثیرگذارتر هستند و حضور در صحنه نمایش بر پایه گفتمان دو سویه بین بازیگر و تماشاچی جملگی می توانند یک پیام عمیق و ژرف را منتقل کنند.

نمکی در بخش دیگری از سخنان خود نمایش شهر و ظرفیت های هنری آن در سطح ملی و تعامل با هنرمندان تئاتر کشور را به عنوان دو رویکرد مهم جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان دانست و تصریح کرد: آیین نامه جشنواره در سالجاری تدوین و در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به تصویب رسید و مبنایی برای برپایی دوره های آتی خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به برپایی جشن ۳۰ سالگی تئاتر کاشان در سال ۱۳۸۲، اظهار داشت: برپایی چهارمین جشنواره سراسری تعزیه کشور، برپایی جشنواره تئاتر دفاع مقدس و مقاومت و برپایی ۱۶ دوره جشنواره سراسری تئاتر مهر از اتفاقات برجسته ای است که تا به امروز نشان دهنده اهتمام ویژه اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان شهری کاشان در این حوزه است.

خاطر نشان می شود آیین پایانی شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان شامگاه جمعه ۲۱ خردادماه در خانه تاریخی طباطبایی ها برگزار و با معرفی برگزیدگان بخش‌های رقابتی صحنه‌ای، کودک و نوجوان و بخش نمایشنامه‌نویسی به کار خود پایان داد.