به مناسبت سال پایتختی نهج البلاغه و با همکاری و مشارکت تشکل های فرهنگی کاشان، رویداد فرهنگی، هنری و رسانه ای "بچه های غدیر" برگزار شد.

میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از برگزاری رویداد فرهنگی، هنری و رسانه ای “بچه های غدیر”  خبر داد و گفت: این رویداد از سری برنامه‌های طرح ملی “کاشان؛ پایتخت نهج‌البلاغه ایران” است و در آن تولیداتی از قبیل عکس نوشته، فوتوکلیپ و … توسط دانش‌آموزان جوان و نوجوان تولید شد.

وی با اشاره به اینکه خروجی این اقدام، کتاب حکمت‌های نهج البلاغه است، افزود: این کتاب با محوریت نهج‌البلاغه تولید می‌شود و در بخش دیگر انیمیشن، فوتوکلیپ، تیزر و … تولید می‌شود و این رویداد از آن جهت خاص و منحصر به فرد است که برای کتاب‌های آسمانی نظیر تورات، انجیل و قرآن از این دست تولیدات داریم؛ اما در مورد نهج‌البلاغه چنین تولیداتی وجود ندارد.

رئیس دبیرخانه دائمی پایتخت نهج البلاغه ایران با بیان اینکه متولی بخش رسانه‌ای رویداد “بچه های غدیر”، قرارگاه رسانه‌ای شهید آوینی، مؤسسه امیرالمؤمنین(ع) و رویش رسانه است، ابراز داشت: بخش هنری با محوریت سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان است که از هنرمندان در بخش‌های خطاطی، نقاشی، سیاه قلم و دیگر حوزه‌ها دعوت به عمل آمد.

نمکی با اشاره به حضور حدود ۴۰ نفر از هنرمندان شهرستان کاشان در رویداد بچه‌های غدیر، ادامه داد: در حوزه فرهنگی نیز از قرارگاه‌های جهادی فعال، کانون‌ها، هیئات مذهبی و پایگاه‌های مقاومت بسیج فعال در زمینه نهج‌البلاغه دعوت به عمل آمد و آنان ایده‌هایی در حوزه نهج‌البلاغه ارائه نمودند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان با بیان اینکه محوریت این برنامه با قرارگاه رسانه ای شهید آوینی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان است، تصریح کرد: محوریت حوزه فرهنگی نیز با اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان و تشکل ها و هیئات مذهبی شهرستان به محوریت هیأت حسینی نخل کاشان است.

وی در پایان با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در این رویداد فرهنگی رسانه ای هدیه ورودی دریافت می‌کنند، تأکید کرد: طرح‌ها و آثار تولید شده شرکت‌کنندگان در حوزه رسانه‌ای تا سقف ۱۰ میلیون تومان خریداری می‌شود و از این رو آثار فاخر و با کیفیت، ارزش بالاتری خواهند داشت.