فرماندار ویژه کاشان از افزایش ۵۰ درصدی ورود مسافران به این منطقه خبر داد. فزایش ۵۰ درصدی مسافران نوروزی در کاشان فرماندار ویژه کاشان از افزایش ۵۰ درصدی ورود مسافران به این منطقه خبر داد. به گزارش خبرنگار سراج محمد شریف زارعی بعد ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی می شود […]

فرماندار ویژه کاشان از افزایش ۵۰ درصدی ورود مسافران به این منطقه خبر داد.

فزایش ۵۰ درصدی مسافران نوروزی در کاشان

فرماندار ویژه کاشان از افزایش ۵۰ درصدی ورود مسافران به این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار سراج محمد شریف زارعی بعد ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: پیش بینی می شود با توجه به فروکش کردن موج کرونا در نوروز امسال شاهد افزایش ۵۰ درصدی ورود مسافر به این شهرستان خواهیم بود.

فرماندار ویژه کاشان از افزایش ۵۰ درصدی مسافران نوروز نسبت به سال ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: طی دو روز گذشته بیش از ۵۰ هزار خود رو از منطقه کاشان عبور کردند.

زارعی با اشاره به اینکه کاشان جزو ۵ شهر گردشگری در ایران است افزود: شهرستان کاشان در ایام نوروز میزبان بیش از دو میلیون گردشگر در ایام نوروز است که این منطقه آمادگی خود را برای استقبال از میهمانان اعلام می کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از یکهزار کلاس برای اسکان گردشگران آماده شده است افزود. بیش از ۲۴۰۰ تخت در هتل ها و اقامتگاه ها نیز آماده پذیرایی شده است.

فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه امکان مسافران در ایام نوروز زیاد خواهد بود گفت: ۱۰ سوله ورزشی و حسینینه در شرایط اضطراری آماده است.

وی گفت:: فرمانداری با برگزاری پنج نشست ستاد تسهیلات سفر نوروزی و فعالیت ۱۰ کمیته تخصصی تلاش خود را کرده است تا کاشان باوجود وقفه دو ساله پس از کرونا بتواند میزبانی مطلوبی را برای گردشگران انجام دهد.

فرماندار کاشان گفت: برای مدیریت و ارتقای شهرستان ۱۵ محور به ویژه در حوزه صنعت، میراث فرهنگی، گردشگری و کشاورزی را با مطالعه و تحقیقاتی ۶ ماه قبل از پذیرش مسوولیت فرمانداری کاشان سرلوحه و اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

شریف زارعی گفت:  همچنین با مطالعه سند تحول کاشان در افق توسعه ۱۴۰۴ که در زمان تصدی فرمانداری حسینعلی حاجی تدوین شده است اولویت‌های ارتقای کاشان را در حوزه گردشگری، صنعت و کشاورزی یافته که تا کنون محقق نشده است.

وی تصریح کرد: برنامه کاری او ایجاد اشتغال برای جوانان دانش آموخته بیکار از مقطع کارشناسی به بالا، ایجاد مزرعه‌های خورشیدی و تولید برق با توجه به ۳۰۰ روز آفتابی در کاشان، احداث ۴۰۰ هکتار گلخانه و راه‌‌اندازی نمایشگاه بین‌المللی کاشان برای ایجاد اشتغال و توسعه پایدار شهرستان است که در همین هفته مرحله اول عملیات اجرایی آن از سوی شهرداری کاشان آغاز شد.

انتهای خبر/فاطمه بصیرتی کاشان