میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان بمناسبت 26 مرداد، سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت: آزادگان نمادهای پر افتخار ایثار و مقاومت هستند و پاسداشت حماسه آفرینی های آنان یک ضرورت است.

میثم نمکی با تبریک سالگرد ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، گفت: ورود آزادگان عزیز به میهن یکی از خاطره انگیزترین رویدادهای تاریخ دفاع مقدس ایران اسلامی است و ثبت و به تصویر کشیدن خاطرات آزادگان قهرمان، می تواند در تکوین و تکمیل کتاب تاریخ دفاع مقدس اثر گذار باشد.

مسئول کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان کاشان، افزود: آزادگان ذخیره های معنوی و یادگاران ارزشمند هشت سال دفاع مقدس هستند که به رغم اسارت طولانی مدت در چنگال رژیم صدام، با مقاومت و ایمانی ستودنی ذره ای از آرمان ها و ارزش های خود کوتاه نیامدند و با روحیه بالا، اسارت را به فرصتی طلایی برای خودسازی و خویشتنبانی تبدیل کردند.

وی، اضافه کرد: با گذشت سالها از آزادی این غیور مردان، هنوز گنجینه ای جامع از اسناد، تصاویر، خاطرات و زندگی آزادگان سرافراز کاشان فراهم نشده و یا حداقل در اختیار عموم قرار نگرفته است.

وی با دعوت از اهالی قلم و رسانه خواست با مطالعه سرگذشت و خاطرات تلخ و شیرین آزادگان عزیز، در تصویر سازی افتخارات و عزت آفرینی رزمندگان آزاده در دوران اسارت اقدام ویژه ای داشته باشند.

وی ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت در تدوین شناخت نامه آزادگان سرافراز کاشان، تصریح کرد: بی تردید این گونه اقدامات می تواند شناسنامه فرهنگ جبهه و جنگ باشد و نسل امروز با مطالعه آن می تواند به گذشته پر افتخار مردان ایثار و شهادت با آگاهی و انگیزه مضاعفی در کارزار نابرابر دشمنان و در جبهه فرهنگی حضوری تأثیر گذار داشته باشد.